Vybrali ste si pre svoje najbližšie dobrodružstvo Egypt? V tom prípade máme pre vás pár rád a tipov, na čo si dať pred, počas a po ceste pozor. V dnešnom článku si prejdeme plánovanie cesty od hľadania leteniek, cestovného poistenia až po platenie víza a transfer v Hurghade.

 

Pri každej dovolenke, alebo služobnej ceste vždy začíname dátumom. Vzhľadom na počasie a celkové podnebie Egypta odporúčame návštevu naplánovať na jar (marec, apríl, máj), alebo na jeseň (september, október, november). Teploty sa pohybujú cez deň od 27 – 31℃ a v noci 15-23 ℃. Zrážky sa v Egypte objavujú v priemere 7 krát do roka, na čo si však treba dať pozor je vietor.

 

Keď vieme dátum kedy chceme vycestovať, môžeme postupne začať s finančným plánovaním.

U mňa je to vždy v poradí:

– ubytovanie,

– letenky,

– cestovné poistenie,

– víza,

– mobilné dáta.

 

Ubytovanie sa dá riešiť viacerými spôsobmi. Hotel, apartmán, alebo kombinácia oboch. Na našej stránke v podstránke Prenájom nájdete možnosti prenajať si apartmán priamo cez nás. Na rozdiel od cestovných kancelárií alebo portálov zhromažďujúcich ponuky ubytovania, Vám my zaručujeme 100% autenticitu fotografií a našej ponuky. Jednoducho čo vidíte na fotkách, taká je aj realita.

 

Ceny leteniek do Hurghady sú rozmanité. Dá sa letieť aj za 50 € so základným balíkom. Ceny leteniek sa vyvíjajú od sezóny, od miesta odletu a od počtu a hmotnosti batožín, ktoré si chcete so sebou vziať. Ako odletové miesta využívame primárne Bratislavu, Viedeň, Brno, v lete najnovšie aj Piešťany a vo výnimočných prípadoch Budapešť a Prahu. Na vyhľadávanie leteniek odporúčame portál Google Flight kde si naozaj jednoducho vyplníte svoje požiadavky a portál Vám vyhodí tie najlacnejšie a najlepšie lety. V prípade že by ste s letenkami potrebovali pomôcť neváhajte nás kontaktovať.

 

Mnoho ľudí má cestovné poistenie zaplatené celoročne a tak majú o starosť menej. Treba si však dať pozor či do vášho cestovného poistenie spadá aj krajina Egypt. Ak nie odporúčame si cestovné poistenie zaplatiť. Je to položka, ktorá nestojí veľa a v nepríjemných situáciách vám vie výrazne ušetriť peniaze. Väčšina poisťovacích spoločností má sprístupnené toto poistenie online a pri 10 dňovom pobyte Vás bude stáť približne 30 €.

 

Víza a mobilné dáta vybavíte priamo na letisku v Hurghade. Po vystúpení z lietadla si zakúpite víza za 25€ bez ohľadu na dĺžku pobytu. Tieto víza vám platia jeden mesiac od zakúpenia. Na využívanie mobilného internetu odporúčame operátora Vodaphone. V ponuke nájdete viacero dátových balíkov no na bežné používanie internetu na dovolenke stačí zakúpiť kartu s objemom 25GB za 12€.

 

Jedlo a bežné vreckové je už na každom individuálne. V prípade prenájmu apartmánu cez našu stránku vieme ponúknuť all inclusive balík na jeden deň za 20€. V inom prípade sa dá stravovať mimo hotela o čom sa viac dozviete nabudúce…